Potrącił policjanta

Bolesławiecka Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo przeciwko Rafałowi S., który 21 lipca nie zatrzymał się na ulicach Bolesławca do kontroli i uderzył kierowanym przez siebie samochodem w interweniującego policjanta. 39-letni mężczyzna chwilę wcześniej groził nożem swojej pratnerce i to ona zawiadomiła Policję o tym zdarzeniu. Przestępca był w tym czasie pod wpływem alkoholu. Grozić mu będzi kara więzienia do 10 lat.

KOMUNIKAT PRASOWY NR 39/2018:

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo przeciwko Rafałowi S., który w dniu 21 lipca 2018 roku w Bolesławcu w godzinach wieczornych, nie zatrzymał się do kontroli pomimo sygnałów Policji, a następnie uderzył kierowanym przez siebie samochodem w interweniującego funkcjonariusza Policji.

W dniu 19 lipca 2018 roku bolesławiecka Policja przyjęła zgłoszenie, z którego wynikało, że Rafał S. dokonał zniszczenia pojazdu swojej byłej partnerki między innymi wybijając w nim szyby oraz uszkadzając powłokę lakieru.

Dwa dni później, w godzinach wieczornych 39-latek ponownie przyszedł do jej domu i przy użyciu noża groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, aby skłonić ją do wycofania wniosku o ściganie oraz zmianę swoich zeznań. Mężczyzna groził także matce swojej byłej partnerki podpaleniem mieszkania, a także zabrał jej portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów oraz telefon i odjechał z miejsca zdarzenia.

Kobieta zawiadomiła Policję, która podjęła próbę zatrzymania mężczyzny. Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydawanych przez funkcjonariusza Policji, Rafał S. nie zatrzymał samochodu. Zamiast tego skręcił gwałtownie w lewo i lewym bokiem pojazdu potrącił próbującego go zatrzymać policjanta. Został następnie ujęty przez innych funkcjonariuszy.

Jak ustalono, kierując swoim pojazdem Rafał S. znajdował się w stanie nietrzeźwości mając 1 promil alkoholu we krwi. W dniu 23 lipca 2018 roku Rafał S. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał między innymi zarzut tego, że działając w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do odstąpienia od czynności służbowej w postaci zatrzymania dopuścił się wobec niego czynnej napaści uderzając go kierowanym przez siebie samochodem.

Dodatkowo, podejrzanemu zarzucono popełnienie siedmiu innych przestępstw, w tym niezatrzymania się na wezwanie Policji, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, gróźb oraz naruszenia nietykalności świadka w celu zmuszenia go do zmiany zeznań, groźby i kradzieży mienia o wartości ponad 800 złotych oraz dokumentów na szkodę innej osoby, a także zniszczenia mienia w postaci samochodu swojej byłej partnerki.

Podejrzany przyznał się jedynie do części ze stawianych mu zarzutów.

Po wykonaniu z nim czynności procesowych, Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Bolesławcu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. W dniu 24 lipca 2018 roku Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.

Za popełnione przestępstwa, Rafałowi S. grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do 10 lat.

Pokrzywdzony funkcjonariusz Policji nie odniósł poważnych obrażeń.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites