Praca dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęło wstępny nabór osób niepełnosprawnych do pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej w branży gastronomicznej. Chętni powinni wypełnić i złożyć w PCPRze deklaracje, które dostępne są na witrynie internetowej. Termin ich składania upłynie 8 czerwca.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Uwaga! Możliwość pracy dla osób niepełnopsprawnych.

Informacja dla osób niepełnosprawnych. Praca w zakładzie aktywności zawodowej w branży gastronomicznej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu – w związku z planowanym uruchomieniem Zakładu Aktywności Zawodowej w Bolesławcu – rozpoczyna wstępny etap naboru osób niepełnosprawnych do pracy w ZAZ.

WYMAGANIA: Podstawowym warunkiem zatrudnienia jest posiadanie ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym o symbolu przyczyny niepełnosprawności 01-U bądź 02-P lub ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym.

UWAGA !!!

Na etapie składania przez kandydata WSTĘPNEJ DEKLARACJI, w orzeczeniu o niepełnosprawności, nie jest jeszcze wymagane wskazanie do pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Wymiar czasu pracy osób niepełnosprawnych o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, przy zatrudnieniu na 0,55 etatu, wynosi 4 godziny i 40 minut (art.15 ust. 2 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych).

Ponadto, ze środków Zakładowego Funduszu Aktywności, realizowane będą różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych i pełną integrację społeczną niepełnosprawnych pracowników ZAZ.

Pierwszy etap naboru polegać będzie na wypełnieniu i złożeniu „WSTĘPNEJ DEKLARACJI PODJĘCIA PRACY W ZAKŁADZIE AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W BOLESŁAWCU PRZEZ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE”, która podlegać będzie ocenie i weryfikacji przez ORGANIZATORA.

Druki deklaracji wstępnych dostępne są w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu, Pl. Marsz. J. Piłsudskiego 2, pokój 12, tel. 75 612 17 82.

WYPEŁNIONE DEKLARACJE NALEŻY SKŁADAĆ W TERMINIE DO 8 CZERWCA 2018 r.

Po analizie wstępnych deklaracji ORGANIZATOR zastrzega sobie prawo kontaktu telefonicznego lub mailowego z wybranymi kandydatami.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites