Próba wyłudzenia kredytu

Bolesławieccy policjanci zatrzymali parę oszustów, którzy usiłowali wyłudzić kredyt w jednym z banków na podstawie fałszywych dokumentów. 40-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego. Zostali zatrzymali na gorącym uczynku, gdy załatwiali formalności w sprawie 20-tysięcznego kredytu, który chcieli uzyskać na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. Grozić im będą kary więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Posługując się fałszywym zaświadczeniem chcieli wyłudzić 20 tys. złotych kredytu – zostali zatrzymani przez policjantów.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie kredytu. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzani posługując się fałszywymi dokumentami zamierzali zaciągnąć pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 40-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę podejrzanych o oszustwo.

Policjanci prowadząc działania udaremnili próbę wyłudzenia kredytu na szkodę jednej z bolesławieckich placówek bankowych. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, w momencie, kiedy usiłowali zaciągnąć pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu bolesławieckiego, którzy w tym celu posłużyli się fałszywymi dokumentami o zatrudnieniu i zarobkach. 40-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna przedstawili pracownikowi banku podrobione zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów.

Funkcjonariusze obecnie sprawdzają czy podejrzani wykorzystując inne podrobione dokumenty próbowali uzyskać kredyty w jeszcze kolejnych bankach.

Oboje za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Podejrzanym w świetle obowiązujących przepisów grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP Bolesławiec
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites