Przedszkola Liberec – Bolesławiec

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 i Przedszkole z Liberca zainaugurowały współpracę w ramach projektu unijnego “Transgraniczne Przedszkolaki promują ruch i zdrowe smaki”. Ma on m.in. na celu edukację prozdrowotną dzieci i rodziców, dotyczącą zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Pierwsze spotkanie odbyło się w Bolesławcu, a przed społecznościami obu przedszkoli kolejne spotkania, które odbędą się i w Libercu i w Bolesławcu.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Trzydniowymi warsztatami “W zdrowym ciele, zdrowy duch – tańce, zabawy i działania plastyczne” Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu i Przedszkole z Liberca zainaugurowały współpracę w ramach projektu  pn.: „Transgraniczne Przedszkolaki promują ruch i zdrowe smaki”. Projekt  współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Głównym celem projektu jest rozszerzenie współpracy i rozwój przyszłego partnerstwa pomiędzy przedszkolem z Bolesławca i Liberca.  – Realizacja projektu ma również na celu edukację prozdrowotną dzieci, rodziców, dotycząca  zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania wolnego czasu. Niezwykle istotna wymiana doświadczeń między nauczycielami oraz rodzicami dzieci oraz poznanie działań po obu stronach granicy sprzyjających profilaktyce chorób cywilizacyjnych –  Jolanta Mienculewicz, dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 w Bolesławcu.  Oprócz warsztatów zaplanowano spotkanie dzieci i rodziców w Przedszkolu w Libercu, warsztaty rękodzielnicze w Borówkach koło Gromadki. Festyn sportowy na Ośrodku Wodno – Sportowym w Bolesławcu zakończy działania projektu, ale nie zakończy współpracy przedszkoli.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites