Przegląd Kaczmarskiego

Po raz czwarty Bolesławiecki Ośrodek Kultury organizuje Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą…”. Do 5 kwietnia należy zgłosić udział solistów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Przegląd konkursowy odbędzie się 7 kwietnia. Wtedy też nagrodzeni zostaną zwycięzcy i odbędzie koncert laureatów.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w IV Przeglądzie Piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą…”.

Przegląd został zainicjowany w 10. rocznicę śmierci polskiego poety, barda, kompozytora – Jacka Kaczmarskiego i jest imprezą cykliczną, która w tym roku odbędzie się po raz czwarty. Celem przeglądu jest upamiętnianie, promocja i rozpowszechnianie twórczości Jacka Kaczmarskiego, jak również promowanie idei patriotycznych i niepodległościowych oraz edukacja przyszłych pokoleń.

Karta zgłoszeń i Regulamin na stronie: www.bok.boleslawiec.pl

Do 5 kwietnia czekamy na zgłoszenia solistów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do IV Przeglądu Piosenki Jacka Kaczmarskiego „A mury runą …”. Wypełnioną kartę zgłoszeń należy przesłać na adres na adres e-mail: teatr@bok.boleslawiec.pl lub dostarczyć do sekretariatu BOK – MCC, Pl. Piłsudskiego 1c.

Część konkursowa przeglądu odbędzie się w sali wielofunkcyjnej CIK „Orzeł” w piątek, 7 kwietnia o godz. 10.00. Obejmuje wykonanie przez uczestnika jednej piosenki Jacka Kaczmarskiego (gimnazjaliści) oraz dwóch utworów (szkoły ponadgimnazjalne). Dopuszczalne są wszelkie formy interpretacji zarówno tekstu, jak i muzyki.

Również w piątek, 7 kwietnia o godz. 18.00 w CIK „Orzeł” będzie miał miejsce finał konkursu, zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody. Na scenie zaprezentują się laureaci przeglądu.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites