Przegląd Pieśni Patriotycznej

W Teatrze Starym odbył się III Regionalny Przegląd Twórczości “Polskie Pieśni Patriotyczne i Piosenki Wojskowe”. Zorganizował go Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych. Uczestnikami przeglądu byli uczniowie i podopieczni z niepełnosprawnością intelektualną. Na scenie Teatru zaprezentowało się 7 grup wokalnych z całego regionu.

Komunikat organizatorów:

III Regionalny Przegląd Twórczości „Polskie Pieśni Patriotyczne i Piosenki Wojskowe”.

Przegląd wokalny odbył się 12 maja 2017r., w Teatrze Starym w Bolesławcu, organizatorem spotkania był Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, koordynatorami i pomysłodawcami – pani Marta Chylak i pani Katarzyna Kriks.

Już po raz trzeci spotkaliśmy się, aby przeżywać wspólnie chwile refleksji przy polskich melodiach patriotycznych i wojskowych.

Przegląd skierowany był do uczniów i podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną z różnych placówek w regionie. Uroczystość miała charakter Przeglądu wokalnego i jego celem było propagowanie piosenek żołnierskich i patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, podtrzymywanie i upowszechnianie kultury narodowej oraz wspieranie procesu dziedziczenia i kultywowania tradycji oręża polskiego.

W Przeglądzie uczestniczyło 7 grup wokalnych z regionu:

„MAGICZNE NUTKI” – “JEDZIE, JEDZIE NA KASZTANCE”, opiekun p. J. Miśko – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie;

„VIVO” – “NIE ŻAŁUJCIE SERCA DZIEWCZYNY”, opiekunowie p. K. Kędzierska i p. S. Felczyńska – II Środowiskowy Dom Samopomocy w Bolesławcu;

“ERATO” – „TANGO NA GŁOS, NA ORKIESTRĘ I NA JESZCZE JEDEN GŁOS”, opiekun p. M. Chylak – Powiatowego Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu;

“WTZ-ETKI” – “WOJENKO, WOJENKO”, opiekun p. K. Lasak- Granatowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bolesławcu;

GABRIELA STASIEWICZ – „DZIEŃ DOBRY BIAŁY PTAKU”, opiekun p. A. Wolak – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych;

„ŚWIETLIKI” – “SZARA PIECHOTA”, opiekun p. Ł. Nowicki – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych z Lubina;

”KOLOROWE NUTKI” – „FLAGA”, opiekun p. E. Klatka – Zespół Placówek Specjalnych z Legnicy

Zadaniem zaś szanownego Jury było wyłonienie indywidualnych walorów każdego występu. Wszyscy wokaliści otrzymali statuetki, dyplomy uczestnictwa oraz pamiątki związane z udziałem w naszym Przeglądzie.

Swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście: Wicestarosta pan Tomasz Gabrysiak, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – pan Maciej Pronkiewicz, Członek Zarządu Powiatu – Pan Stanisław Chwojnicki, Zastępca Komendanta WKU Bolesławiec – pan major Kazimierz Poturalski, Przedstawiciele 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu: pani porucznik Magdalena Wszoła; pan sierżant Mirosław Ćwik; pani st. szeregowy Marzena Teliczek, Przedstawiciel Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62KS „Commando” w Bolesławcu – pan Włodzimierz Kędzierski, Muzyk i Przyjaciel naszej szkoły – pan Maciej Beszterda, Siostra Dyrektor Domu Dziecka w Bolesławcu – Marzena Pomian, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu – pani Beata Domerecka.

Dziękując serdecznie wszystkim obecnym za wspólne śpiewanie, pamiętajmy: „Żeby Polska była Polską”. Życzmy też sobie, abyśmy znów mogli za rok spotkać się na „Patriotycznym Śpiewaniu”. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok!

Marta Chylak i Katarzyna Kriks

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites