Przyczyny wypadków

Bolesławieccy policjanci alarmują w sprawie zachowania podstawowych zasad ostrożności w poruszaniu się pojazdami mechanicznymi. Najczęstszą przyczyną wypadków na drogach są bowiem w powiecie bolesławieckim nadmierna prędkość oraz złe nawyki w wykonywaniu manewrów omijania, wymijania i wyprzedzania. Od początku roku w naszym powiecie w wypadkach drogowych śmierć poniosło już 8 osób.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policja alarmuje – Kierowco, bądź ostrożny na drodze!

W powiecie bolesławieckim najczęstszą przyczyną wypadków obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu wskazuje się na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieprawidłowe manewry omijania, wymijania, wyprzedzania. W związku z poważnymi zdarzeniami drogowymi zaistniałymi w ostatnim czasie Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

W dniu wczorajszym na terenie powiatu bolesławieckiego doszło do kilku zdarzeń drogowym. Jeden przypadek okazał się tragiczny w skutkach. Kierujący pojazdem marki VW Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadący pojazd marki VW T4. Niestety jeden z kierowców odniósł śmierć na miejscu, pozostali uczestnicy z obrażeniami trafili do szpitala.

Statystyka pokazuje, że w 2016 r. na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano aż 33 664 zdarzeń drogowych, w tym 2 324 wypadki, w których 226 osób poniosło śmierć. Na terenie naszego powiatu od początku roku doszło już do 8 zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym – liczby przerażają!

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę na drodze. Kierowcy często myślą, że są w stanie w każdych warunkach zapanować nad pojazdem. Nic bardziej mylnego. Musimy zawsze mieć świadomość, że im większa prędkość tym dłuższa droga hamowania i poważniejsze konsekwencje w przypadku zdarzenia drogowego. Należy pamiętać, aby zwracać uwagę na warunki panujące na drodze jak i również stosować się do wszelkich znaków i sygnałów drogowych. Oczywiście bezpośrednim zagrożeniem są także nietrzeźwi kierujący – ich eliminacja z dróg jest priorytetem.
Pamiętajmy, że wystarczy chwila naszej nieuwagi, aby narazić siebie lub innych uczestników ruchu na utratę życia i zdrowia. Bezwzględnie przestrzegając przepisy, zwiększamy szanse na szczęśliwą podróż i bezpieczny powrót do domu.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites