Pszczoły na dachu

Pszczoły na dachu. Takie rozwiązanie pojawiło się na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. W ustawionych tam ulach zamieszkały trzy pszczele rodziny. Ulami opiekował się będzie wrocławski pszczelarz Mirosław Majcherek. Ustawienie uli na dachu wpisuje się w przeciwdziałanie zmniejszaniu się populacji pszczół. Ule stoją też na dachach Sejmu i Ministerstwa Rolnictwa.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Pszczoły zamieszkały na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że w ulach zamontowanych na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu zamieszkały pszczoły. W ulach znajdują się 3 pszczele rodziny (ok. 12 tys. pszczół).

Profesjonalną opiekę nad urzędową pasieką zapewnia Mirosław Majcherek z Koła Pszczelarzy Wrocław Krzyki. Pszczoły nie stanowią zagrożenia ani dla pracowników, ani dla klientów urzędu. Ule zostały zasiedlone przez odpowiedni gatunek owadów (Apis mellifera – pszczoła miodna, rasa łagodna). Ule coraz częściej pojawiają się w dużych miastach. Ma to związek z niepokojącymi doniesieniami naukowców o postępującej destrukcji populacji pszczół. Małe pasieki funkcjonują m.in. na budynkach Sejmu czy Ministerstwa Rolnictwa.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites