Ptasia grypa w Zgorzelcu

Wojewoda dolnośląski przypomina o tym, że w regionie obowiązuje rozporządzenie Ministra Rolnictwa w sprawie środków zapobiegawczych przed rozprzestrzenianiem się ptasiej grypy. Po zlokalizowaniu ogniska tej grypy w Kudowie Zdroju przypadek padniętego ptaka zakażonego wirusem H5N8 zdarzył się też w Zgorzelcu. Wojewódzki lekarz weterynarii zajął się już tą sytuacją.

Komunikat Wojewody Dolnośląskiego:

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Powiatowego Lekarza Weterynarii o stwierdzeniu u jednego z dwóch padłych ptaków, znalezionych w okolicach oczka wodnego w parku im. Błachańca w Zgorzelcu, wystąpienie wirusa H5N8 (ptasia grypa).

Wojewoda spotkał się w tej sprawie z Dolnośląskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii Zdzisławem Królem, który przekazał informację o podjętych środkach bezpieczeństwa na terenie Zgorzelca. Z informacji wynika, że Urząd Miasta w Zgorzelcu przygotuje stosowne tablice informacyjne, które zostaną rozmieszczone przed wejściach do parku oraz rozstawi przed Domem Samotnej Matki (znajdującym się na terenie parku) maty do dezynfekcji.

Wojewoda Paweł Hreniak przypomina o obowiązującym Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites