Ptasie warsztaty

Warsztaty dla uczniów pod nazwą “Migracja ptaków jesienią” przeprowadzono w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych. Chodziło w nich i o nauczenie się rozpoznawania gatunków ptaków i o poznanie spraw dotyczących sezonowych wędrówek ptaków. Ich finałem ma być list do mieszkańców Malty z prośbą o ochronę ptaków przelatujących nad tymi śródziemnomorskimi wyspami.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

List do mieszkańców Malty

Zrozumienie powodów migracji ptaków, rozpoznawanie wybranych gatunków, uwrażliwienie dzieci na problem trudności ptasich wędrówek w wyniku ciężarów migracji jesiennej i wiosennej oraz ćwiczenie kreatywności poprzez tworzenie prac plastycznych – takie cele miały warsztaty interakcyjno – integracyjne pod wdzięczną nazwą „Migracja ptaków jesienią”.

Zostały przeprowadzone przez nauczycieli i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu z grupą 6-latków z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w ramach realizacji ogólnopolskiej akcji „Łączą nas ptaki”. Finałem ma być list do mieszkańców Malty z prośbą o ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa migrującym ptakom, przelatującym przez ich wyspy. Podczas spotkania Edukator Leśny z Nadleśnictwa Bolesławiec Anna Makielska przekazała również wiele cennych informacji oraz ciekawostek z życia wybranych gatunków ptaków.

– Pamiętając, że ptaki są naszym wspólnym dobrem – kochającym wolość i należącym do nieba – do listu dołączone zostały prace plastyczne przedstawiające nasze ulubione ptaki, które wykonaliśmy podczas zajęć – podkreślają opiekunowie.

Inicjatywa jest częścią realizacji programu ekologiczno – przyrodniczego „Planeta Ziemia”.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites