„Rejs Niepodległości” na Darze Młodzieży

„Rejs Niepodległości”, w którym żaglowiec Dar Młodzieży opłynie cały świat ma się rozpocząć w maju 2018 roku. Weźmie w nim udział setka młodych ludzi w wieli 18-26 lat. Zgłoszenia do udziału w rejsie przyjmowane będą do 3 stycznia. A można to zrobić za pomocą specjalnej aplikacji „Rejs Niepodległości” umieszczonej na Facebooku.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Rejs Niepodległości dookoła świata.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje o organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Rejsie Niepodległości. W maju 2018 jeden z najpiękniejszych żaglowców Polski, „Dar Młodzieży”, rozpocznie rejs dookoła świata. Statek zabierze na pokład ponad setkę młodych ludzi, którzy kochają morze i chcą stać się częścią wielkiej przygody. Wszystko z okazji, przypadającej w przyszłym roku, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Co zrobić, żeby popłynąć?

Obywatele Polski w wieku 18-26 lat, za pośrednictwem aplikacji Rejs Niepodległości
https://apps.facebook.com/rejs-niepodleglosci/ na Facebooku przesyłają zdjęcia lub krótkie filmy (do 2 minut), gdzie w roli „młodego Ambasadora” przedstawią piękno swojej „małej Ojczyzny” – przestrzeni geograficznej, społecznej lub kulturowej, w której żyją i z którą są emocjonalnie związani i dzięki niej chcieliby pokazać i promować Polskę.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 stycznia 2018r.

Internauci głosują na wybrane zdjęcie lub film, a o zakwalifikowaniu do II etapu decyduje liczba głosów uzyskana do godziny 23:59 7 stycznia 2018 roku.

Drugi etap konkursu to test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r., podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii.

Inauguracja Rejsu Niepodległości

3 maja 2018 roku na Bulwarach Wiślanych w Krakowie nastąpi oficjalna inauguracja Rejsu Niepodległości, podczas której odbędzie się premiera prezentacji multimedialnej.

Rejs na „Darze Młodzieży” zakończy się podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Każdy uczestnik popłynie żaglowcem na jednym z odcinków dookoła świata oraz będzie miał możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem.

Więcej informacji:

WWW.FACEBOOK.COM/REJSNIEPODLEGLOSCI

Strona konkursu „Rejs Niepodległości”

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites