Rekord kolejowy

Koleje Dolnośląskie zanotowały rekord w przewozie pasażerów w pierwszym kwartale tego roku. Przewiozły w tym czasie 2 mln 200 tys. osób. W stosunku do poprzedniego roku jest to wzrost o pół miliona pasażerów czyli o 30%. W całej swojej historii spółka ta nie przewiozła w jednym kwartale tylu osób. W całym 2016 roku Koleje przewiozły w naszym regionie 7,3 mln pasażerów.

Komunikat KD:

Rekordowa liczba pasażerów Kolei Dolnośląskich.

Ponad 2,2 miliona pasażerów przewiozły Koleje Dolnośląskie w pierwszym kwartale 2017 roku. To o pół miliona więcej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim i najlepszy wynik w historii Spółki!

W pierwszym kwartale ubiegłego roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało 1,7 miliona pasażerów. Dwanaście miesięcy później liczba ta wzrosła o 500 tys. i wyniosła ponad 2,2 miliona osób. Jeszcze nigdy w swojej historii Spółka nie przewiozła tylu pasażerów w ciągu jednego kwartału.

– Nowoczesne i komfortowe pociągi, dostosowane do potrzeb pasażerów rozkłady jazdy, atrakcyjna oferta biletowa oraz ciągły rozwój – to nasza recepta na sukces. Mieszkańcy regionu doceniają naszą ofertę, czego dowodem jest stale rosnąca liczba osób wybierających usługi Kolei Dolnośląskich. Ubiegły rok był rekordowy – przewieźliśmy aż 7,3 miliona pasażerów. Wyniki pierwszego kwartału pokazują, że w tym roku możemy ustanowić kolejny rekord – mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Mateusz Michułka
Młodszy specjalista ds. PR

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites