Remont kamienic

Kolejne kamienice na Starym Mieście poddawane są remontom elewacji. To element miejskiego programu, w którym samorząd miejski współfinansuje te remonty, przeznaczając na to dofinansowanie z funduszu ratowania zabytków. Warunkiem dofinansowania jest wykonanie przez wspólnotę własnym sumptem remontu dachu.

Komunikat UM w Bolesławcu:

W Bolesławcu remonty kolejnych kamieniczek.

W Bolesławcu przy ul. Prusa trwają remonty kamieniczek, które uzyskały dotację z budżetu miasta z przeznaczeniem na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. W tegorocznym budżecie Bolesławca przeznaczono w sumie 1.655.000 zł na dofinansowanie prac przy zabytkach. Dotacje na remont elewacji kamienicy trafią do wspólnot  zlokalizowanej przy ulicach: B.Prusa 26/27/28, B.Prusa 19/21,  B.Prusa 22/23-24/25, B.Prusa 31/32, ul. B Prusa 30, Sierpnia 80 19/20- 21/22. Dotację przeznaczono również na roboty remontowe elementów zewnętrznych Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy Placu Zamkowy 1b. W zakres prac wchodzi: osuszenie, drenaż, izolacje pionowe ścian, wymiana skorodowanych tynków elewacji budynku. Dofinasowanie uzyska również ratunkowy remont elewacji, odwodnienie i osuszenie wnętrza najcenniejszego obiektu zabytkowego Bolesławca – Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej przy ul. Kościelnej 3.

Remonty realizowane są w ramach programu „Nowa Starówka”, który przyjęty został przez Radę Miasta Bolesławiec w 2006 r. Jednym z etapów programu jest remont kamienic przyrynkowych, którego zakres został podzielony na dwie części: remont więźby dachowej i pokrycia dachowego oraz remont elewacji, detali kamiennych, detali architektonicznych i uzupełnienie ubytków. Warunkiem uzyskania dofinasowania do remontu elewacji jest wykonanie przez wspólnotę remontu więźby dachowej i pokrycia dachowego.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites