Remont na Kleeberga i Starzyńskiego

Rozpoczyna się drugi etap prac remontowych na ulicach Kleeberga i Starzyńskiego. Ma tam nastąpić gruntowna przebudowa dróg, chodników i dojść do klatek schodowych. Powiększone zostaną też parkingi, przebudowane odwodnienie i oświetlenie uliczne. Wszystko to kosztować będzie 450 tys. zł. Pieniądze pochodzić będą z budżetu miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej “Bolesławianka”.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Remonty w Bolesławcu.

Urząd Miasta w Bolesławcu przekazał teren budowy w celu przebudowy drogi ul. Kleeberga i ul. Starzyńskiego ( II etap prac). Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę drogi bocznej do o nawierzchni asfaltowej, budowę jednego ciągu chodnika stanowiących dojście do budynków, dojść do klatek schodowych i śmietników oraz powiększenie i przebudowę istniejących zatok parkingowych.

W zakres prac wchodzi również wykonanie robót sanitarnych dotyczących odwodnienia, likwidacja kolizji kabli nN oraz przebudowa oświetlenia ulicznego. Wykonawcą jest firma „Budromax” z Rząsin k. Gryfowa Śl. Wartość zawartej umowy na roboty budowlane wynosi 449 168 zł. Środki na przebudowę drogi ul. Kleeberga i ul. Starzyńskiego pochodzą z budżetu miasta Bolesławca oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Bolesławianka”. Roboty budowlane zakończa się na początku października br.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites