Rządowy program „KLUB”

Po raz trzeci kluby sportowe w całym kraju będą miały możliwość starania się o dofinansowanie. Każdy klub jednosekcyjny będzie miał możliwość otrzymania 10 tys. zł, a wielosekcyjny 15 tys. Pozwoli to na dofinansowanie ok. 3700 klubów w całym kraju. Wnioski do tegorocznej edycji Programu można składać do 8 maja 2018 r. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do 29 czerwca.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Ruszyła III edycja Rządowego Programu KLUB.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Ministerstwa Sportu i Turystyki, że kluby sportowe mogą już składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2018. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 40 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie około 3 700 klubów w całej Polsce!

Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi:

• 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych

• 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych

Wnioski do tegorocznej edycji Programu „KLUB” można składać do 8 maja 2018 r. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 29 czerwca 2018 r.

Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites