Senior+ 2018

Bolesławiec otrzyma 232 tys. zł z rządowego programu „Senior+” 2018 na „Dzienny Dom Senior+”. Będzie to dotacja w ramach modułu tego programu, który dotyczy „jednorazowego wsparcia finansowego na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie placówki” dla seniorów. W ramach tego modułu pieniądze trafią też do gminy Gromadka, do której wpłynie na Klub Seniora 110 tys. zł.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Wyniki „Senior+” 2018.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o wynikach otwartego konkursu ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018. Na Dolnym Śląsku powstanie: w module I konkursu: 17 placówek dofinansowanych na łączną kwotę ponad 3 mln zł., w tym 7 Dziennych Domów na kwotę ponad 1,7 mln zł. oraz 10 Klubów na kwotę niemal 1,3 mln zł.

W ramach modułu II dofinansowanie otrzyma 14 dolnośląskich placówek na łączną kwotę niemal 1,4 mln zł, w tym: 12 Dziennych Domów na kwotę nieco ponad 1,3 mln zł. oraz 2 Kluby na kwotę ponad 78 tys. zł.

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015-2020 adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W ramach Programu jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego mogą ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na:

moduł 1– jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie (przebudowę lub remont) i wyposażenie placówki,

moduł 2– zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites