Seryjny włamywacz

Bolesławieccy policjanci zatrzymali złodzieja, który ma na koncie co najmniej 11 włamań do mieszkań, a ponad to oszustwa. 33-letni bolesławianin dopuścił się tych przestępstw w lipcu tego roku. W nocy wchodził do domów i mieszkań na parterze budynków, w których uchylone były drzwi balkonowe bądź okna i okradał je z cennych przedmiotów. Mężczyzna przyznał się do tego. Grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza do mieszkań – co najmniej 11 przestępstw na koncie podejrzanego.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ma na swoim koncie, co najmniej 11 włamań do mieszkań, a także oszustwa. Sprawca działał najczęściej pod osłoną nocy i wykorzystywał uchylone okna na niższych kondygnacjach budynków. Z wnętrza zabierał cenne przedmioty, nawet podczas snu lokatorów. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci do zdarzeń doszło w lipcu br. na kilku bolesławieckich osiedlach. Sprawca szukał otwartych albo uchylonych okien w mieszkaniach znajdujących się na parterach budynków. Następnie wchodził do środka nawet, jeżeli w środku ktoś spał, po czym zabierał pozostawione w widocznym miejscu wartościowe przedmioty. Podejrzany działał w nocy. Do zatrzymania mężczyzny doszło kilkanaście minut po jednym z włamań.

W trakcie wykonywanych w tej sprawie przez funkcjonariuszy czynności, 33 – letni mieszkaniec Bolesławca przyznał się do popełnienia 11 przestępstw. Zatrzymany odpowie dodatkowo za oszustwa, których dopuścił się używając skradzionej karty płatniczej. Policjanci ustalili, że uzyskaną w wyniku działań przestępczych gotówkę, podejrzany wymieniał na inną walutę i wykorzystywał na internetowych portalach inwestycyjnych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nadal sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

Policjanci przypominają mieszkańcom niższych kondygnacji oraz domów jednorodzinnych o zamykaniu okien na noc lub na czas wyjścia z domu. Podobny apel adresowany jest również do mieszkańców budynków remontowanych, gdzie zamontowane rusztowanie może ułatwić dotarcie potencjalnemu złodziejowi do lokali na wyższych kondygnacjach.

KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites