Siatkówka chłopców

Zespół siatkarzy z Mechanika wywalczył Mistrzostwo Strefy Jeleniogórskiej. Podopieczni Kamila Dudaka w finale turnieju pokonali drużynę z Kamiennej Góry 2:0 i w marcu zagrają w finale wojewódzkim tych rozgrywek szkolnych.

Komunikat z Finału Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Chłopców.

Mistrzostwa rozegrane zostały zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. – Dolny Śląsk, w ramach i według regulaminu Dolnośląskiej Liceliady dn. 21.12.17. w sali sportowej I LO w Bolesławcu.

WYNIKI TECHNICZNE

PÓŁFINAŁY
ZSO Kamienna Góra – ZSP KZL Lubań 2 : 1 (20:25, 25:21, 15:10)
ZSHU Bolesławiec – ZSM Bolesławiec 0 : 2 (19:25, 18:25)

o III – IV
ZSP KZL Lubań – ZSHU Bolesławiec 2 : 0 (25:14, 25:18)

o I – II
ZSO Kamienna Góra – ZSM Bolesławiec 0 : 2 (23:25, 15:25)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA FINAŁU

1. Zesp. Szk. Mechanicznych Bolesławiec op. Dudak Kamil
2. Zesp. Szk. Ogólnokształcących Kamienna Góra op. Pawlikowski Krzysztof
3. Zesp. Szk. Ponadgimn. im. Komb. Ziemi Lub. Lubań op. Sadowski Tomasz
4. Zesp. Szk. Handl. i Usługowych Bolesławiec op. Rataj Dariusz

Mistrzami Strefy zostali: Błond Mateusz, Kalinowski Jakub, Kida Patryk, Krysztofiak Kacper, Kucharski Kamil, Labiszak Kamil, Martynowski Wojciech, Słobodzian Emil, Wilk Ireneusz, Wilk Maciej, Woźniak Patryk i Zdanowski Paweł (op. Dudak Kamil) i to oni zagrają w Finale Wojewódzkim w marcu 2018. (miejsce do ustalenia)

Na zakończenie zawodów uczestniczącym drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy, za miejsca I – III zawodnicy otrzymali medale, a zwycięska drużyna puchar. W zawodach uczestniczyło 41 osób, w tym 9 z licencją siatkówki, 4 z nożnej i 1 z LA.