Śmiertelny wypadek

W środę na drodze między Wartą Bolesławiecką i Iwinami w wypadku samochodowym zginął 24-letni kierowca. Samochód, który prowadził uderzył w przydrożne drzewo. Prawdopodobnie jechał zbyt szybko w stosunku do warunków drogowych i stracił panowanie nad samochodem. Mężczyźnie udzielono pomocy, ale zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Śmiertelny wypadek. Policja apeluje: Kierowco zwolnij!

W dniu dzisiejszym na drodze wojewódzkiej pomiędzy Wartą Bolesławiecką, a Iwinami doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 24-letni kierowca. Po raz kolejny za przyczynę wypadku podaje się nadmierną prędkość.

Nadal główną przyczyną wypadków drogowych, w których są zabici i ciężko ranni jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych. Tak było i tym razem.

W dniu dzisiejszym w godzinach porannych dyżurny bolesławieckiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Wstępnie ustalili, że 24-letni kierowca pojazdu marki Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, pomimo udzielanej pomocy nie udało się mężczyzny uratować.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu, śniegu, czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ.

st. sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites