Sołtys roku

Wojewoda dolnośląski rozstrzygnął konkurs na “Sołtysa Roku 2016”. Został nim Dawid Stawiak, sołtys wsi Siemianice w gminie Oborniki Śląskie. Nagroda jest przyznawana tym sołtysom, którzy mogą się pochwalić osiągnięciami w działalności społecznej, aktywizacji mieszkańców i wspieraniu kultury oraz miejscowego folkloru.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Sołtys 2016

Gala konkursu Wojewody Dolnośląskiego “Sołtys Roku 2016”.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył nagrody podczas uroczystej gali konkursu „Sołtys Roku 2016”. Nagrody główne otrzymali: I miejsce – Dawid Stawiak z miejscowości Siemianice w gminie Oborniki Śląskie II miejsce – Urszula Wróbel z miejscowości Mąkolno w gminie Złoty Stok III miejsce – Tadeusz Fugol z miejscowości Gajków w gminie Czernica.

W tym roku – ze względu na duże zainteresowanie konkursem Wojewody Dolnośląskiego – zgłoszonym Sołtysom przyznano również 4 wyróżnienia:

– Sylwia Strombek z miejscowości Lubów w gminie Jemielno

– Tomasz Domal z miejscowości Bogusławice w gminie Oleśnica

– Małgorzata Kowcz z miejscowości Smardzów w gminie Siechnice

– Kamila Rusinko w miejscowości Przesieczna w gminie Radwanice

Galę konkursu Wojewody Dolnośląskiego „Sołtys Roku 2016” uświetnił występ zespołu „Gieni Dudki”. Podczas uroczystości Wojewoda Paweł Hreniak wręczył też odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Pani Genowefie Golinowskiej z Nadolic Wielkich.

Uroczystość odbyła się Sali Głównej w Hotelu Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Nagroda „Sołtys Roku” przyznawana jest sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites