Spalał plastiki

Bolesławieccy strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym 77-letniego mieszańca miasta, który spalał plastikowe elementy okładzin samochodowych. Ognisko rozpalone było na terenie zakładu mechanicznego w rejonie ulicy Garncarskiej. Strażnicy na gorącym uczynku nakryli mężczyznę, a ten przyznał się do winy.

Komunikat Straży Miejskiej w Bolesławcu:

Przyłapany na gorącym uczynku. Spalał plastikowe odpady.

Dnia 22 sierpnia 2018 roku dyżurny Straż Miejskie w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie, iż w okolicy ulicy Garncarskiej czuć nieprzyjemny zapach, jakby ktoś spalał plastik. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol rowerowy, który wjeżdżając w w/w ulicę wyczuł nieprzyjemny, drażniący zapach.

Strażnicy miejscy udali się do pobliskiego zakładu mechanicznego, na terenie którego miały być spalane odpady. W trakcie kontroli posesji ujawnili, mężczyznę, który w ognisku spalał plastikowe elementy okładzin samochodowych. Nakazano niezwłocznie ugasić ognisko 77 – letniemu Bolesławianinowi, który nie spodziewał się wizyty strażników miejskich, jednak bez zbędnych tłumaczeń przyznał się do popełnionego czynu, za co został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy!!! To od nas zależy jakość naszego powietrza i tym samym zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Tymczasem zupełnie bezmyślnie niektórzy pozbywają się różnego rodzaju odpadów spalając je na powietrzu oraz wrzucając do pieców.

Pomimo obowiązującego zakazu spalania odpadów i częstych kontroli, połączonych z akcją informacyjną, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu nadal ujawniają oraz otrzymują tego typu zgłoszenia od mieszkańców miasta.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites