Spraski na Mistrzostwach Świata

Bolesławianin Edward Spraski uczestniczył w kolejnej światowej imprezie sportowej jako weteran judo. Tym razem w meksykańskim Cancun odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów. Bolesławianin uplasował się tuż za podium, na miejscach 4-5. 12 Polaków biorących udział w zawodach wywalczyło w sumie 1 zloty ,3 srebrne i 1 brązowy medal.

Post na FB Edwarda Spraskiego:

I jest koniec przygody w Cancun zakończył się Mistrzostwa ch Świata w kategorii weteranów walczyło 12 Polaków zdobywamy 1 zloty ,3 srebrne i 1 brązowy medal.

Impreza bardzo udana , organizacja dopisała ,pogoda również , co prawda dwóch kolegów wraca z kontuzjami ale niestety to się w sporcie zdarza. Dzisiaj już tylko wycieczka ,późnej plaża ,słoce i odpoczynek i do spotkania na następnych zawodach.

Starty wszystkich weteranów zostały zauważone przez IJF i określone jako „Przyjaźń, zabawa i Fair Play”, bo starty weteranów to pewne uzupełnienie judo. Ci zawodnicy potrafią oprócz wyniku sportowego wydobyć z judo to co najważniejsze – przyjaźń, radość z uprawiania judo, szacunek dla przeciwnika i grę zawsze zgodnie z zasadami Fair Play. Gratulacje dla wszystkich, bo judo to więcej niż sport!