Strefa minikosza

Reprezentacja dziewcząt w mini koszykówce ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu wygrał jeden z półfinałów strefy jeleniogórskiej. Dziewczęta z bolesławieckiej „jedynki” zajęły 3 miejsce. Niestety nie zagrają w finale tych rozgrywek, ponieważ w zgorzeleckim turnieju udział wezmą tylko pierwsze dwie drużyny.

Komunikat z Półfinału „B” Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Minikoszykówce Dziewcząt.

W/w. mistrzostwa rozegrane zostały w ramach i według regulaminu Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, zgodnie z Kalendarzem Imprez SZS – Dolny Śląsk, dnia 2.02.18. w sali sportowej SP 1 Bolesławiec.

WYNIKI TECHNICZNE

SP Mirsk – SP 5 Zgorzelec 9 : 25 (0:8, 0:5, 3:10, 6:2)
SP Pisarzowice – SP 1 Bolesławiec 7 : 8 (0:0, 2:4, 2:1, 3:3)
SP Mirsk – SP Pisarzowice 14 : 8 (0:2, 4:0, 4:2, 6:4)
SP 5 Zgorzelec – SP 1 Bolesławiec 18 : 14 (8:2, 8:0, 0:10, 2:2)
SP 5 Zgorzelec – SP Pisarzowice 19 : 0 (0:0, 8:0, 7:0, 4:0)
SP 1 Bolesławiec – SP Mirsk 3 : 14 (0:6, 2:0, 0:4, 1:4)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PÓŁFINAŁU „B”

1. Szkoła Podstawowa 5 Zgorzelec 6 PKT. 62 : 23 op. Petryk Piotr
2. Szkoła Podstawowa Mirsk 5 37 : 36 op. Plitt Joanna
3. Szkoła Podstawowa 1 Bolesławiec 4 24 : 29 op. Fabin Monika
4. Szkoła Podstawowa Pisarzowice 3 15 : 22 op. Murawski Konrad

Do Finału Strefowego w Zgorzelcu (UWAGA – ZMIANA MIEJSCA) zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny.

Na zakończenie zawodów drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy, a w zawodach uczestniczyło 48 dziewcząt, w tym 12 z licencją z koszykówki, 12 z piłki ręcznej, 5 z la i 1 z pływania.