Sukces Gladiusa i Oxpressu

Bolesławieccy młodzi zawodnicy taekwondo olimpijskiego wywalczyli w sumie 18 medali na Turnieju Taekwondo Olimpijskiego Bogatynia Cup. W zawodach udział wzięli zawodnicy z klubów LMKS Gladius oraz UKS Oxpress. Zawodnicy z Gladiusa zdobyli 3 złote medale, 4 srebrne i 3 brązowe, a z Oxpressu 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe. Te wyniki uplasowały Bolesławiec na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Komunikat LMKS Gladius:

II Miejsce w Turnieju Taekwondo w Bogatyni dla Bolesławca.

W sobotę 1 października odbył się turniej Taekwondo Olimpijskiego Bogatynia Cup. W zawodach wzięło udział blisko 150 adeptów Taekwondo z województwa dolnośląskiego i jeden klub z wielkopolski. Bolesławiec reprezentowały dwa kluby Taekwondo: LMKS Gladius oraz UKS Oxpress.

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach, dwuboju technicznym oraz walkach, gdzie zawodnicy z Bolesławca wywalczyli łącznie 18 medali w tym 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe dla Gladiusa oraz 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe dla zawodników z Oxpressu.

Natomiast Młodzicy, Kadeci i Juniorzy rywalizowali wyłącznie w konkurencji walk z użyciem EBP (elektronicznego systemu rejestracji punktów) identycznego jak podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio. W kategoriach Młodzik, Kadeta i Juniora gdzie Taekwondocy z Gladiusa wywalczyli 10 medali w swoich kategoriach wagowych, 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy.

Dzięki takiemu dorobkowi medalowemu Bolesławiec uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju w Bogatyni.

Turniej w Bogatyni był pierwszym startem Bolesławian z Gladiusa i Oxpressu w nadchodzącym sezonie startowym.