Święta na drogach

Zaczęliśmy już zapominać o dopiero co minionych świętach, ale warto jeszcze poznać statystyki wypadkowe, które dotyczą naszego powiatu w czasie świąt. I okazało się, że choć natężenie ruchu było duż, to obyło się bez wypadków. Odnotowano jedynie 12 kolizji i zatrzymano 3 pijanych kierowców. 3 innych kierowców nie miało z kolei prawa do prowadzenia pojazdów.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Świąteczny weekend z dużym natężeniem ruchu ale bez wypadków na drogach powiatu bolesławieckiego.

Bolesławieccy policjanci przez 4 dni prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend – WIELKANOC 2018”. Na drogach powiatu odnotowano 12 kolizji, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących, 2 kierowców z sądowym zakazem i 1 z decyzją o cofnięciu uprawnień.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w okresie weekendu świątecznego odnotowali 12 kolizji drogowych oraz zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

Ponadto 30 marca br. w Iwinach funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 40 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma już cofnięte uprawnienia do kierowania na podstawie decyzji administracyjnej.

31 marca w Bolesławcu na ulicy Wróblewskiego mundurowi zatrzymali 53-latka jadącego samochodem osobowy, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Następnego dnia tj. 1 kwietnia również policjanci zatrzymali kierującego, który pomimo sądowego zakazu usiał za kierownicę. 26-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec miał zakaz od 2017 roku.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites