Szachy drużynowe

Rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych wśród wszystkich poziomów szkół. W kategorii szkół podstawowych wystartowały tylko dwie szkoły i mistrzem została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Raciborowicach. Wśród gimnazjalistów pojawiła się tylko drużyna z Parowej i ona została mistrzem. Natomiast spośród 4 szkół średnich najlepiej poszło pierwszemu Ogólniakowi, który został mistrzem w tej kategorii.Rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych wśród wszystkich poziomów szkół. W kategorii szkół podstawowych wystartowały tylko dwie szkoły i mistrzem została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Raciborowicach. Wśród gimnazjalistów pojawiła się tylko drużyna z Parowej i ona została mistrzem. Natomiast spośród 4 szkół średnich najlepiej poszło pierwszemu Ogólniakowi, który został mistrzem w tej kategorii.

Komunikat z Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych.
W/w. mistrzostwa rozegrane zostały w ramach i według regulaminów: Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży oraz Dolnośląskiej Liceliady, zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S.-Dolny Śląsk, dnia 14.11.17. w II LO w Bolesławcu.
Drużyny szkolne składały się z 3-ch chłopców i 1 dziewczyny, grano mecze między drużynami w poszczególnych kategoriach szkół, za wygraną  partię zawodnicy otrzymywali 1 pkt., za remis 1 pkt., natomiast  w meczu drużyna za wygrany mecz otrzymywała 2 pkt. meczowe, za remis 1 pkt.
WYNIKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA DZIECI
SP Raciborowice – SP Parowa 4 : 0
WYNIKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH – IGRZYSKA MŁODZIEŻY
SP Parowa  –  klasa 7  ; brak przeciwnika.
WYNIKI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH – LICELIADA
ZSE – ZSM 2 : 2I LO – II LO 4 : 0II LO – ZSE 2 : 2ZSM – II LO 0 : 4I LO – ZSM 4 : 0ZSE – I LO 1 : 3
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA DZIECI
1. Szkoła Podstawowa Raciborowice 2   PKT.   meczowe 4 : 0   w partiach2. Szkoła Podstawowa Parowa 0   PKT. 0 : 4
Mistrzami Powiatu zostali: Trochimowicz Alicja, Marszałek Michał, Kaleta Dominik i Białoń Dawid (rez. Głodek Wiktor i Szylar Marcelina),  a opiekunem drużyny był Wójcik Dariusz i w/w. zagrają w zawodach strefowych 22.11.17. w Jeleniej Górze, a w zawodach uczestniczyło 6 chłopców i 2 dziewczyny.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH – IGRZYSKA MŁODZIEŻY
1. SZKOŁA  PODSTAWOWA  PAROWA  KL. 7
Mistrzami Powiatu w tej kategorii zostali : Krzan Jagoda, Mikołajewski Adam, Piątek Daniel i Sielawa Kacper (op. Nitko Paweł) i w/w. zagrają w zawodach strefowych 23.11.17. w Jeleniej Górze, a w zawodach uczestniczyło 3 chłopców i 1 dziewczyna.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 1. I Liceum Ogólnokształcące 6    PKT. 11 : 1 w partiach2. II Liceum Ogólnokształcące 3    PKT. 6 : 63. Zespół Szkół Elektronicznych 2    PKT. 5 : 74. Zespół Szkół Mechanicznych 1    PKT. 2 : 10
Mistrzami Powiatu zostali : Juchaniuk Pola, Grela Kacper, Sas Marcel i Wawrzyniec Oliwia (op. Matusiak Piotr), Wicemistrzami Powiatu zostali : Kisielewska Aleksandra, Jóźków Michał, Omiatacz Mikołaj i Burdyna Mateusz, oraz rezerwowa Kolanowska Weronika (op. Malina Krzysztof) i w/w. zagrają w zawodach strefowych 24.11.17. w Jeleniej Górze, a w zawodach uczestniczyło 12 chłopów i 4 dziewczyny.
Na zakończenie mistrzostw uczestniczącym Szkołom wręczono pamiątkowe dyplomy, a zwycięskim drużynom puchary.