Szachy podstawówek

Tylko dwie drużyny wzięły udział w Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych, ponieważ dwie inne nie dotarły na zawody. Zatem zwycięskiej drużynie ze Szkoły Podstawowej Oxpress wystarczyło pokonać zespół z Parowej. Mistrzami Powiatu zostali: Stanisław Strzelecki, Maciej Stupiec, Kajetan Szewczyk i Hanna Sas. Podopieczni Dariusza Tyrakowskiego zagrają teraz w zawodach strefowych w Jeleniej Górze.

Komunikat z Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych.

W/w. mistrzostwa rozegrane zostały w ramach i według regulaminu DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK, zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S.-Dolny Śląsk, dnia 6.04.16. w SP OXPRESS w Bolesławcu.

Drużyny szkolne składały się z 3-ch chłopców i 1 dziewczyny, grano mecze między drużynami systemem każdy z każdym, za wygraną partię zawodnicy otrzymywali 1 pkt., za remis 1 pkt., natomiast w meczu drużyna za wygrany mecz otrzymywała 2 pkt. meczowe, za remis 1 pkt.

WYNIKI TECHNICZNE

SP OXPRESS Bolesławiec – SP Parowa 3 : 1

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1. SP OXPRESS BOLESŁAWIEC 2 PKT. 3 : 1 w partiach
2. SP PAROWA 0 PKT. 1 : 3
3. SP WYKROTY nie dotarła na zawody
4. SP ŻELISZÓW nie dotarła na zawody

Mistrzami Powiatu zostali : Strzelecki Stanisław, Stupiec Maciej, Szewczyk Kajetan i Sas Hanna (op. Tyrakowski Dariusz) i oni zagrają w zawodach strefowych 12.04.16. w Jeleniej Górze.

Na zakończenie mistrzostw uczestniczącym Szkołom wręczono pamiątkowe dyplomy, zwycięskiej drużynie puchar, a w zawodach uczestniczyło 6 chłopców i 2 dziewczyny.

Opracował – Stanik Jerzy

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites