Telefon dla obcokrajowców

Obcokrajowcy mają w Polsce możliwość skorzystania z telefonicznej pomocy w razie problemów czy to zdrowotnych czy związanych z zaginięciem dokumentów, kradzieżą lub innych. W takiej sytuacji można telefonować na numer infolinii – są to te trzy numery telefonów. Kontakt można też nawiązać mailowo na adres: cc@pot.gov.pl. Telefony są czynne w dni robocze od 8.00 do 16.00 i obsługiwane są po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych.

Głównym celem telefonu bezpieczeństwa jest zapewnienie pomocy turystom zagranicznym w nagłych i trudnych dla nich sytuacjach. Brak znajomości języka i procedur w przykrych dla turysty okolicznościach i poczucie zagubienia może być nie lada problemem.

Telefon bezpieczeństwa to pomoc nie tylko w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia czy zdrowia, ale także zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wynikającego z pewności, że w przypadku kłopotów ze zdrowiem, zaginięciem dokumentów, kradzieży itp. turysta uzyska natychmiastową pomoc lub zostanie przekierowany do odpowiednich służb.

W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalny numer infolinii: +48 608 599 999 lub + 48 22 278 77 77 albo +48 801 888 844. Kontakt można również nawiązać pisząc e-maila na adres: cc@pot.gov.pl.

Telefon obsługiwany jest w językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz rosyjskim codziennie w godzinach 8:00-16:00, z wyłączeniem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy.

KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites