Tydzień Mediacji

Od 16 do 20 października Komenda Powiatowa Policji uczestniczyć będzie w ogólnopolskiej akcji „Tydzień Mediacji”. W jej ramach codziennie od 7.39 do 15.30 funckcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego udzielali będą informacji o pozasądowym rozwiązywaniu sporów i mediacji. Każdy zainteresowany tymi sprawami może się więc zgłosić do Komendy na Zygmunta Augusta 20.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Tydzień Mediacji i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

W dniach 16-20 października 2017r. organizowany jest TYDZIEŃ MEDIACJI, podczas którego będzie można uzyskać informację na temat pozasądowego rozwiązywania sporów.

W celu promowania mediacji, jako alternatywnej formy rozwiązywania sporów, podczas Tygodnia Mediacji w godz. 7.30 – 15.30 funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu będą udzielali informacji dotyczących pozasądowego rozwiązywania sporów i mediacji. Osoby zainteresowane zapraszamy do bolesławieckiej komendy przy ul. Zygmunta Augusta 20.

Lista mediatorów działających na terenie okręgu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze umieszczona jest na stronie Sądu Rejonowego w Bolesławcu.

Mediacje to metoda rozwiązywania sporów, w której osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego konsensusu. Proces ten ma charakter dobrowolny, poufny i nieformalny.

Mediacje są dobrowolnym i poufnym procesem dochodzenia przez strony do rozwiązania sporu, prowadzonym w obecności osoby trzeciej cieszącej się ich zaufaniem – mediatora; mediatorem może być ktoś zupełnie stronom obcy, jak i osoba im bliska (np. brat, siostra, koleżanka). Mediacja ma na celu stworzenie stronom warunków umożliwiających osiągnięcie dobrowolnego porozumienia, a nie narzucenie im jakiegoś autorytatywnego rozwiązania, co różni ją od innej alternatywnej metody rozstrzygania sporów, jaką jest arbitraż.

W przypadku sporu na tle prawnym celem mediacji jest jego zakończenie, zwłaszcza w postaci ugody zawartej przez strony w wyniku mediacji (ustalającej wysokość zadośćuczynienia, odszkodowania lub nakładającej na strony inne obowiązki i zobowiązania prawne).

KPP Bolesławiec
asp.szt . Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites