Tydzień mediacji

Cały przyszły tydzień to Tydzień Mediacji. W kolejnych jego dniach w Komendzie Powiatowej Policji i w Sądzie Okręgowym specjaliści udzielać będą informacji o mediacji, jako alternatywnej formie rozwiązywania sporów. W Sądzie w poszczególne dni dyżurować będą specjaliści z zakresu wybranych dziedzin prawa: cywilnego, gospodarczego, ubezpieczeniowego, karnego, rodzinnego, prawa pracy, budowlanego i nieruchomości.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Tydzień Mediacji i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

W dniach 17-22 października 2016r. z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości organizowany jest TYDZIEŃ MEDIACJI pod hasłem „Masz prawo do mediacji”.

W celu promowania mediacji, jako alternatywnej formy rozwiązywania sporów, podczas „Tygodnia Mediacji” w godz. 7.30 – 15.30 funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu będą udzielali informacji dotyczących pozasądowego rozwiązywania sporów i mediacji.

Dyżury mediatorów w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji 17-21.10.2016r.:

17.10.2016r. (poniedziałek)

Dorota Gniewosz Sprawy cywilne, gospodarcze, ubezpieczeniowe, karne
10.00 – 12.00

Ewa Jaśkiewicz Sprawy cywilne, gospodarcze, rodzinne, karne
12.00 -14.00

18.10.2016r. (wtorek)

Anna Kras Sprawy cywilne, rodzinne, prawa pracy
10.00 – 12.00

19.10.2016r. (środa)

Robert Fac Sprawy rodzinne, cywilne, z zakresu prawa pracy
9.00 – 12.00

Małgorzata Gorzelak Psycholog, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze
9.00 – 12.00

20.10.2016r. (czwartek )

Stelągowska-Kurczyn Dorota, Sprawy cywilne, gospodarcze, pracy, budowlane, nieruchomości, ubezpieczeniowe
9.00-10.00

Piotr Róg Sprawy rodzinne, cywilne, z zakresu prawa pracy, gospodarcze
10.00 – 12.00

21.10.2016r. (piątek)

Anna Róg Sprawy rodzinne, cywilne, gospodarcze
10.00 – 12.00

Koordynatorem ds. mediacji jest Sędzia Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze – Urszula Wiewióra.

Mediacje to metoda rozwiązywania sporów, w której osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego konsensusu. Proces ten ma charakter dobrowolny, poufny i nieformalny.

Mediacje są dobrowolnym i poufnym procesem dochodzenia przez strony do rozwiązania sporu, prowadzonym w obecności osoby trzeciej cieszącej się ich zaufaniem – mediatora; mediatorem może być ktoś zupełnie stronom obcy, jak i osoba im bliska (np. brat, siostra, koleżanka). Mediacja ma na celu stworzenie stronom warunków umożliwiających osiągnięcie dobrowolnego porozumienia, a nie narzucenie im jakiegoś autorytatywnego rozwiązania, co różni ją od innej alternatywnej metody rozstrzygania sporów, jaką jest arbitraż.

W przypadku sporu na tle prawnym celem mediacji jest jego zakończenie, zwłaszcza w postaci ugody zawartej przez strony w wyniku mediacji (ustalającej wysokość zadośćuczynienia, odszkodowania lub nakładającej na strony inne obowiązki i zobowiązania prawne).

Oficer Prasowy KPP Bolesławiec
asp.szt . Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites