Ucieczka po kolizji

Bolesławieccy policjanci zatrzymali po pościgu 22-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który jadąc rowerem nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu okazało się, że miał przy sobie niemal 300 porcji marihuany. W przeszłości odbywał też już karę z podobne przestępstwo.

Komunikat KPP w Bolesławc:

Spowodował kolizję, uciekał przez policją i posiadał narkotyki.

22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego spowodował kolizję z radiowozem i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna miał przy sobie środki odurzające w postaci około 295 porcji marihuany. Został zatrzymany przez bolesławieckich policjantów. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło 18 maja br. tuż po północy, na jednej z ulic na terenie miasta Bolesławiec. Policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolu zauważyli znanego im 22 – letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował niesprawnym rowerem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jadący jednośladem mężczyzna na widok radiowozu, wykonał gwałtowny manewr, w wyniku czego uderzył w pojazd, powodując jego uszkodzenia. Mężczyzna ani myślał pozostać na miejscu zdarzenia. Tuż po tym, porzucił rower i zaczął uciekać. Podczas ucieczki przed mundurowymi, wyrzucił również zawiniątka folii aluminiowej, w których znajdował się charakterystyczny susz roślinny. Jak się okazało po zważeniu, było tam ponad 295 porcji marihuany. Dalsze czynności prowadzili policjanci kryminalni, którzy niedługo po tym zatrzymali sprawcę.

Mężczyzna już usłyszał zarzut m.in. posiadania środków odurzających, którego dopuścił się w warunkach tzw. „recydywy”. Będzie również odpowiadał za popełnione wykroczenia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites