Ujęci włamywacze

Bolesławieccy policjanci ujęli na gorącym uczynku dwójkę włamywaczy. 28-letnia kobieta i jej 32-letni konkubent zostali zatrzymani, gdy usiłowali włamać się do budynku spółdzielni na terenie powiatu bolesławieckiego. Śledczy udowodnili też tej parze włamanie do grekokatolickiej cerkwi w Patoce. Sprawcy przyznali się do tych czynów. Grozić im będzie kara do 10 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamywaczy. Ustalili również, że te same osoby są sprawcami włamania do cerkwi greckokatolickiej.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali na gorącym uczynku 28-letnią kobietę i jej 32-letniego konkubenta, którzy włamali się do budynku spółdzielni na terenie powiatu bolesławieckiego. W pojeździe, którym przyjechali ,,na robotę” funkcjonariusze ujawnili narzędzia służące do przecinania zabezpieczeń jak i inne łupy, które pochodziły z przestępstw. Śledczy udowodnili im także, że są sprawcami włamania do kościoła greckokatolickiego mieszczącego się w gminie Gromadka. Ponadto jeden z zatrzymanych był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 31 maja br. w godzinach nocnych. Podczas patrolu kryminalni zauważyli kobietę, która na ich widok próbowała ukryć się pod zaparkowanym samochodem. Mundurowi natychmiast podjęli wobec niej interwencję. 28-letnia mieszkanka gminy Gromadka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Policjanci nie dali się zwieść jej fałszywym opowieścią. Po sprawdzeniu pobliskiego terenu mundurowi ujawnili otwarte okno w pomieszczeniu gospodarczym należącym do spółdzielni, gdzie dalej były widoczne ślady plądrowania. Okazało się, że kobieta wspólnie z konkubentem dokonali włamania i kradzieży różnego sprzętu m.in. elektronarzędzi. Została ona natychmiast zatrzymana przez policjantów. Trwały intensywne poszukiwania jej ,,wspólnika”. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, jeszcze w tym samym dniu wpadł w ręce kryminalnych. Okazał się nim być 32-letni mieszkaniec gminy Gromadka. Podejrzani przyznali się do czynu.

Ponadto śledczy ustalili, że te same osoby są sprawcami włamania do kościoła greckokatolickiego, które miało miejsce na terenie gminy Gromadka w kwietniu br. Wtedy ich łupem padły przedmioty mające charakter symboli religijnych. Mężczyzna przyznał się również do licznych włamań na terenie powiatu lwóweckiego. Dodatkowo był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Teraz przebywając w areszcie będzie oczekiwał na dalsze wyroki. Kobiecie, która nie była wcześniej karana, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites