Ukradł automat wrzutowy

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca miasta, który kilka dni wcześniej ukradł automat wrzutowy na dworcu PKS. Jego wartość oszacowano na 3 tys. zł. Automat odzyskano i zwrócono właścicielowi. Złodziejowi grozić będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Ukradł automat wrzutowy na dworcu PKS o wartości blisko 3 tys. zł – usłyszał zarzut.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w dniu wczorajszym zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który kilka dni wcześniej dokonał kradzieży automatu wrzutowego wraz z zasobnikiem monet na terenie bolesławieckiego dworca PKS. Mienie zostało odzyskane, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi, którzy podjęli się tego zadania, udali się na miejsce i po krótkich ustaleniach wytypowali sprawcę, którym okazał się być 39-letni mieszkaniec naszego powiatu. Co ciekawe mężczyzna przebywał w pobliżu dworca PKS i jego zatrzymanie było tylko formalnością. Dodał on również, że automat porzucił na jednej z pobliskich działek. Podczas szczegółowego sprawdzenia tego terenu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie o wartości około 3 tys. zł. Sprawca przyznał się do przestępstwa, ale odmówił składania wyjaśnień.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej karany z podobne czyny.

st. sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites