Ukradł laptopa

31-letni bolesławianin został zatrzymany przez Policję za kradzież z jednego ze sklepów z elektroniką laptopa. Moment kradzieży zarejestrował sklepowy monitoring i policjanci dotarli w ten sposób do złodzieja. Ten przyznał się do winy, a laptop został odzyskany. Złodzejowi grozić będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Sprawca wykorzystał nieuwagę sprzedawcy i ukradł laptopa.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradzionego laptopa. W ustaleniu sprawcy pomógł monitoring sklepowy, który zarejestrował całe zdarzenie. 31-letni mężczyzna stanie teraz przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc czynności do kradzieży laptopa zatrzymali mężczyznę podejrzanego w tej sprawie.

Sprawca popełnił przestępstwo na terenie jednego ze bolesławieckich sklepów oferujących sprzęt komputerowy. Pokrzywdzony straty wycenił na 2000 złotych.

Złodziej wykorzystał moment kiedy sprzedawca był zajęty innymi klientami.

Po przejrzeniu monitoringu i analizie sylwetki złodzieja policjanci wytypowali osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży. Mundurowi ustalili miejsce gdzie obecnie przebywa mężczyzna będący w ich zainteresowaniu i dokonali jego zatrzymania.

31-letni mieszkaniec Bolesławca przyznał się do dokonania kradzieży i wyjaśnił, że laptopa przekazał znajomemu w ramach uregulowania swoich długów, zapewniając że mienie jest jego własnością. Zeznania podejrzanego potwierdził jego kolega i przekazał policjantom laptopa, którego dostał od 31-latka.

Odzyskane mienie zostanie przekazane właścicielowi.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

asp.szt .A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites