“Umiem Pływać”

W Bolesławcu trwa piąta edycja powszechnej nauki pływania. Do końca roku szkolnego 300 bolesławieckich dzieciaków będzie zdobywać tę umiejętność w Bolesławieckim Parku Wodnym “Orka”. Na realizację tego projektu pozyskano 45 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt trwa już od 2014 roku i w tym czasie uczestniczyło w nim 1850 młodych bolesławian.

Komunikat UM w Bolesławcu:

W Bolesławcu rozpoczął się kolejny sezon z projektem “Umiem Pływać”.

W tym tygodniu rozpoczęła się piąta edycja powszechnej nauki pływania na terenie Bolesławieckiego Parku Wodnego „Orka”. W ramach projektu „Umiem Pływać” do końca roku szkolnego grupa 300 bolesławieckich dzieci będzie realizować założenia programu, czyli uczyć się pływać. Do projektu zaangażowane zostały wszystkie szkoły w Bolesławcu (w tym Szkoła Podstawowa Oxpress i Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów). Na realizację tegorocznego projektu pozyskano 45.000 zł.

Projekt „Umiem Pływać” trwa od wiosny 2014 roku. W ramach programu na zajęcia nauki pływania uczestniczyło 1850 bolesławieckich dzieci. Miasto Bolesławiec pozyskało łącznie 277 500 zł. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Operatorem wojewódzkim programu jest Dolnośląska Federacja Sportu.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites