Uratowali sarnę

Policja nie tylko pilnuje porządku i przestrzegania prawa, ale też pomaga w nagłych wypadkach. Policjanci z Warty Bolesławieckiej uratowali sarnę, która została potrącona w wypadku na drodze i ranna skryła się w lesie. Funkcjonariusze wytropili ją, udzielili pierwszej pomocy i przewieźli do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo w Tomaszowie Bolesławieckim.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Dzielnicowi uratowali sarnę potrąconą przez samochód.

Policjanci z Warty Bolesławieckiej uratowali dzikie zwierzę, które zostało potrącone przez samochód. Ranną sarnę, która uciekła z miejsca zdarzenia, funkcjonariusze wytropili w okolicznych zaroślach. Udzielili jej pomocy, aby zwierzę, będącą w szoku, nie doznało większych obrażeń. Sarna, dzięki funkcjonariuszom, znalazła schronienie w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej zostali skierowani przez oficera dyżurnego na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny leśnej. Na miejscu kierowca samochodu poinformował, że z zalesionego terenu wprost na drogę wyskoczyła sarna, która została uderzona bokiem pojazdu.

Kierowca wskazał kierunek gdzie oddaliło się ranne zwierzę. Policjanci idąc po tropach zwierzyny zauważyli w zaroślach miotającą się ranną sarnę. Niezwłocznie udzielili jej pomocy, aby ranne zwierzę, będącą w szoku, nie doznało większych obrażeń.

Funkcjonariusze nawiązali kontakt telefoniczny z osobą prowadzącą Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim i uzyskali potwierdzenie, że ranne zwierzę otrzyma tam pomoc specjalistyczną.

Dzielnicowi uratowali życie sarnie, która obecnie przebywa w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo w Tomaszowie Bolesławieckim.

KPP Bolesławiec
Oficer Prasowy
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites