V Dolnośląski Kongres Samorządowy

Piąty Dolnośląski Kongres Samorządowy odbędzie się we Wrocławiu, a jego hasło to: Sto lat niepodległości, 100 lat samorządu. Kongres odbędzie się w piątek 18 maja. W trzech dyskusjach panelowych udział wezmą dolnośląscy samorządowcy. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Należy się jednak zarejestrować poprzez witrynę internetową Urzędu Marszałkowskiego.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Dolnośląski Kongres Samorządowy po raz piąty.

Sto lat niepodległości, 100 lat samorządu to hasło tegorocznego, V Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

18 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w debatach i panelach dyskusyjnych wezmą udział samorządowcy z Dolnego Śląska.

Mediatorem pierwszego z paneli – „Suwerenna Polska – silny samorząd. Samorząd podstawą rozwoju państwa” będzie Piotr Krasko (TVN BIS, TVN, TOK FM), a dyskutować będą m.in. Jerzy Michalak Członek Zarządu Województwa, Radni Sejmiku Aldona Wiktorska-Święcka oraz Czesław Kręcichwost czy Robert Raczyński Prezydent Lubina.

W kolejnym panelu o polityce prorodzinnej w regionie rozmawiać będą marszałek Cezary Przybylski, Radna Sejmiku Anna Horodyska czy Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

O prawach wyborczych polek oraz o pozycji kobiet w samorządzie dyskusja toczyć się będzie w zdominowanym przez kobiety gronie, w którym znajda się m.in. wicemarszałek Iwona Krawczyk, profesor Małgorzata Fuszara czy Dorota Pawnuk Burmistrz Strzelina.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to doskonała przestrzeń nie tylko na wymianę poglądów, ale i tworzenie wspólnego, samorządowego kolektywu bez względu na różnice polityczne i pokoleniowe.

„Samorządy to podstawa funkcjonowania regionów. Zależy nam na tym, aby gospodarze poszczególnych rejonów naszego województwa mieli możliwość nie tylko dyskusji na wybrane tematy, ale także wymieniali się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Stąd nasz kolejny już kongres ma formułę otwartą. Wszystkich zachęcam do udział w tym wydarzeniu.” – zaprasza Marszałek Cezary Przybylski.

Udział w V Dolnośląskim Kongresie Samorządowym jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy, których można dokonać poprzez witrynę internetową UMWD.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites