Warsztaty turystyczne

55 uczniów i nauczycieli z saksońskich i dolnośląskich szkół uczestniczyło w warsztatach dotyczących przygotowań do targów turystycznych, które odbędą się w niemieckiej Hoyerswerdzie. Targi odbędą się 22 listopada. Młodzi menedżerowie kultury i turystyki uczestniczyli też w warsztatach Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Zapoznali się z lokalną historią oraz ofertą kulturalno-turystyczną Żar.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Międzynarodowo

W warsztatach pod hasłem „Przygotowanie Regionalnych Targów Turystycznych w Hoyerswerdzie i Żarach” 17 – 18 września wzięło udział 55 uczestników: uczniowie oraz nauczyciele z saksońskich i polskich szkół, profesjonalni trenerzy i przedstawiciele lokalnych instytucji kultury.

Podczas warsztatów uczniowie z Polski i Saksonii opracowali koncepcję Regionalnych Targów Turystycznych, które odbędą się w dniu 22 listopada tego roku w Hoyerswerdzie. Ponadto przeprowadzili ewaluację Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Młodzieżowej BOOMFest 2018, który przygotowany został przez nich podczas wcześniejszych działań edukacyjnych w ramach projektu RegionalManagement i odbył się w dniu 14. czerwca 2018 r w Görlitz i Zgorzelcu. W tym celu uczniowie pracowali w grupach profilowych, tj. grupie logistycznej, finansowej, programowej oraz grupie zajmującej się promocją przedsięwzięcia.

Festiwal zorganizowany przez Młodych Menedżerów Kultury i Turystyki w Görlitz i Zgorzelcu miał na celu praktyczne zastosowanie umiejętności nabytych przez uczniów z Polski i Saksonii w trakcie działań projektowych. Przedsięwzięcie to umożliwiło ponad 400 zaproszonym gościom, rówieśnikom z innych miast i szkół regionu przygranicznego aktywny udział w wielu ciekawych warsztatach. Ponadto była to wspaniała okazja do wpierania kontaktów między młodzieżą z obu krajów i wspólnego spędzenia niezapomnianego dnia nad Nysą.

Młodzi Menedżerowie Kultury i Turystyki uczestniczyli także w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego, podczas których zapoznali się z lokalną historią oraz ofertą kulturalno-turystyczną Żar. Na zakończenie wszyscy udali się na spacer śladami Telemanna, Dewinów–Bibersteinów, Bibersteinów i Promnitzów (RegionalManagement).

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites