Weekend na drogach

Mimo natężonego ruchu na drogach Dolnego Śląska w miniony weekend obyło się w regionie bez wypadków śmiertelnych. Wydarzyły się 24 wypadki, w których 31 osób odniosło obrażenia. Ich przyczyną były: nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i wymuszanie pierszeństwa oraz brak rozwagi.

Komunikat KWP we Wrocławiu:

Weekend na dolnośląskich drogach bez ofiar śmiertelnych.

Ostatni weekend dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów czas intensywnej pracy. Podczas trzech ostatnich dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 4,4 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 190 osób oraz ujawnili 71 poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku na dolnośląskich drogach nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 82 nietrzeźwych kierujących.

Miniony sierpniowy weekend na dolnośląskich drogach przebiegł dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiega od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. Od piątku na Dolnym Śląsku doszło do 24 wypadków drogowych, w których 31 osób odniosło obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Co ważne nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Dolnośląscy policjanci prowadząc podczas weekendu wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 82 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 4414 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 190 osób. W ręce policjantów wpadło też 71 poszukiwanych, w tym 3 nieletnich. W tym czasie funkcjonariusze zabezpieczali również wiele imprez sportowych i kulturalnych odbywających się w regionie, aby zarówno mieszkańcy jak i osoby odwiedzające nasze województwo czuły się bezpiecznie.

nadkom. Krzysztof Zaporowski/KWP Wrocław

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites