Włamania i kradzieże

Bolesławieccy policjanci zatrzymali złodzieja, który włamał się m.in. do stolarni i skradł stamtąd narzędzia. Ale 33-letni mieszkaniec miasta miał już wcześniej na koncie włamanie i kradzieże na terenie gminy Warta Bolesławiecka. W sumie kradzież opiewały na sumę kilku tysięcy złotych. Grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Odpowie za włamania i kradzież.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie m.in. włamań do miejscowej stolarni oraz warsztatu. Skradzione elementy i maszyny policjanci odnaleźli na jednym ze skupów metali kolorowych. Zatrzymanemu grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc działania w celu ustalenia sprawcy włamania do stolarni zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Bolesławca podejrzany jest o włamanie się do tego zakładu i kradzież elementów maszyn stanowiących wyposażenie stolarni. Podejrzany usłyszał zarzut w tej sprawie i wyjaśnił, że przedmioty zdobyte w wyniku włamań sprzedał. Po kontroli punktów skupu metali kolorowych policjanci odnaleźli skradzione mienie.

Prowadząc dalsze czynności mundurowi udowodnili zatrzymanemu jeszcze dwa inne przestępstwa. Włamanie i kradzież różnych narzędzi z warsztatu na terenie gminy Warta Bolesławiecka, a także udział w innej kradzieży, która miała miejsce w gminie Bolesławiec.

Do wszystkich przestępstw doszło w drugiej połowie grudnia br., straty spowodowane działaniem przestępczym podejrzanego oszacowano na kilka tysięcy złotych.

33-leni mieszkaniec Bolesławca przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i za te przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites