Włamanie do sklepu

Policjanci z Kruszyna zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Chocianów, który włamał się do sklepu na terenie gminy Warta Bolesławiecka ukradł artykuły na sumę 3 tys. zł. Mężczyznę zatrzymano już następnego dnia po włamaniu. Złodziej przyznał się do przestępstwa. Grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Uszkodził monitoring i włamał się do sklepu spożywczego – został zatrzymany.

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi, który na początku maja br. pod osłoną nocy włamał się do sklepu na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Jego zainteresowaniem padły artykuły spożywczo-przemysłowe oraz rejestrator monitoringu. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie już następnego dnia zatrzymali sprawcę i odzyskali część rzeczy.

Na początku maja br. Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie zostali poinformowani o uszkodzeniu drzwi wejściowych do lokalu handlowego na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Na miejsce został skierowany patrol, który potwierdził włamanie i kradzież różnych artykułów spożywczych, w tym alkoholu czy rejestratora monitoringu na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. Ponadto sprawca myśląc, że pozostanie nieuchwytny uszkodził również kamery. Jednak szereg przeprowadzonych przez śledczych czynności pozwolił na wskazanie sprawcy. W kręgu zainteresowania znalazł się 36-letni mieszkaniec gminy Chocianów. Podejrzenia były jak najbardziej słuszne – mężczyznę zatrzymano.

Po złożeniu obszernych wyjaśnień, przyznał się do popełnionego czynu i poddał się dobrowolnie karze. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites