Włamanie

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 22-letniego bolesławianina, który 3 sierpnia włamał się do garażu na terenie miasta i skradł z niego przedmioty o wartości 7 tys. zł. Sprawca został szybko wykryty. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, a ponad to znaleźli w miejscu przebywania złodzieja metaamfetaminę. Mężczyźnie grozić będzie kara więzienia nawet do 10.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Włamał się do garażu i posiadał narkotyki – policjanci rozliczyli sprawcę.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 22-latka podejrzanego o włamanie do garażu na terenie Bolesławca i kradzieży przedmiotów budowlanych oraz elektronarzędzi o wartości ponad 7 tys. złotych. Kryminalni odzyskali skradziony sprzęt. Ponadto w trakcie zatrzymania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili środki odurzające.

3 sierpnia br. śledczy zostali powiadomieni o włamaniu do garażu mieszczącego się na terenie prywatnej posesji w Bolesławcu. Z pomieszczenia skradziono przedmioty budowlane i elektronarzędzia, wszystko warte ponad 7 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci operacyjni, którzy szybko ustalili personalia sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Bolesławca. Został on zatrzymany, a w miejscu jego przebywania odnaleziono utracone rzeczy. Dalsze czynności dały też niespodziewany efekt, gdyż dodatkowo funkcjonariusze ujawnili środki odurzającego w postaci metaamfetaminy.

Mienie zostało przekazane tego samego dnia właścicielowi. Sprawca usłyszał zarzuty – był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków nawet do lat 3.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites