Włamywacz zatrzymany

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu, który dokonał wielu włamań i kradzieży do piwnic. Funkcjonariusze udowodnili mu cztery takie czyny, do których też się przyznał. Złodziej miał już wcześniej na koncie podobne działania. Grozić mu więc teraz będzie kara więzienia nawet do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Odpowie za włamania do piwnic.

Kryminalni z bolesławieckiej komendy zatrzymali osobę podejrzaną o kilka włamań do pomieszczeń gospodarczych. Zdarzenia miały miejsce na terenie miasta Bolesławiec. Sprawcą okazał się być 29-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyźnie udowodniono cztery takie przestępstwa i do wszystkich się przyznał. Za podobne czyny był już wcześniej karany.

Mundurowi w ciągu ostatnich dni rzetelnie pracowali nad sprawą włamań do piwnic, do których doszło na przełomie marca/kwietnia tego roku. Kryminalni na podstawienie zebranych dowodów z łatwością wytypowali osobę, która była im dobrze znana z wcześniejszych przestępstw i wykroczeń. Ponadto do bolesławieckiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że kilka dni temu do jej piwnicy włamał się mężczyzna, który dokonał kradzieży różnych przedmiotów między innymi urządzeń elektrycznych. Pokrzywdzona widziała go w pobliżu miejsca zdarzenia tuż po włamaniu. Dokładnie opisała jego wygląd zewnętrzny. Informacje, które podała zgłaszająca tylko potwierdziły przypuszczenia mundurowych. Policjanci zatrzymali sprawcę. Trafił on do policyjnej celi, a następnie został przesłuchany i usłyszał cztery zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali także część utraconego mienia i już skontaktowali się z pokrzywdzonymi.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Był już wcześniej karany za podobne czyny. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites