WOŚP w Bolesławcu

W niedzielę zagra w Bolesławcu, po wieloletniej przerwie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bogaty program orkiestrowych wydarzeń dostępny jest na witrynie internetowej Bolesławiekiego Ośrodka Kultury. Większość wydarzeń odbywać się będzie w Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł” oraz Teatrze Starym. W programie wiele występów różnych wykonawców. W mieście kwestować też będą wolontariusze.

Informacja Bolesławieckiego Ośrodka Kultury MCC:

14 stycznia w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł zagra największa orkiestra w Polsce. Wolontariusze z całego powiatu bolesławieckiego zbierać będą pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W trakcie bolesławieckiego finału na scenie „Orła” zagrają m.in.: zwycięzca przeglądu Hard-Core Festiwal 2012 zespół HOLOGRAUST, jeleniogórzanie grający alternatywnego rocka czyli SOAP, legnicki METALION i zespoły których bolesławianom nie trzeba przedstawiać – Tomek Wachnowski, Nocne Boogie i Obstawa Prezydenta, a także wielu młodych wokalistów i tancerzy. Cały koncert poprowadzi znany bolesławiecki Jegomość czyli Krzysztof Krzemiński! Podczas trwania koncertu w wylicytować będzie można m.in.: koszulkę z autografami Łukasza Kubota i Marcelo Melo, ławkę ogrodową wyrzeźbioną przez Mirka Czeladkę, kurs sternika motorowodnego, piłkę z podpisami zawodników Zagłębia Lubin, voucher na kurs prawa jazdy na wybraną kategorię, lot śmigłowcem i trening z księdzem Arturem Kaproniem a także wiele innych atrakcyjnych fantów. W foyer „Orła” nie zabraknie tradycyjnie stoiska z loterią i WOŚPowej kawiarenki. W tym dniu już od godziny 9.30 zamieniamy kilometry na złotówki, do Sali „Orła” zaprasza Klub Kolarski XTRABIKE Bolesławiec na “TeamPL WOŚP Ride ” czyli “wirtualny” godzinny wyścig kolarski na płaszczyźnie treningowej ZWIFT” a następnie wszyscy chętni będą mogli spróbować jazdy na rowerze szosowym. Na Światełko do Nieba zapraszamy o godz. 21.00 do Rynku.

Do organizacji bolesławieckiego Finału włączyły się również kluby i stowarzyszenia. Dla amatorów mocnych wrażeń BC Rally Team zorganizuje przejażdżki autami rajdowymi. Zespół Szkół Handlowych i Usługowych przygotował „dzień z pupilem”. Natomiast Bolesławiecki Klub Sportowy organizuje WOŚP-owy Turniej Piłkarski w Sali przy SP nr 1. W zawodach udział weźmie 13 zespołów z rocznika 2007- 2010. Ponownie w tym roku gra Młodzieżowy Dom Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Blues nad Bobrem organizując drugą scenę muzyczną w Teatrze Starym. W Teatrze zagrają m.in.: uczestnicy zajęć tanecznych, wokalnych i teatralnych MDK, zespoły POP & THE, ERROR CODE, a tanecznie zaprezentują się: Szkoła Tańca Orientalnego i Flamenco TIERRA FLAMENCA i Szkoła Tańca Bernard Lewandowski. Imprezę poprowadzi Jerzy Pietrzak.

Oprócz zbiórki w dniu Finału, bolesławiecki sztab poleca miejsca, w których już dziś trwa zbiórka funduszy. Skarbony Stacjonarne 26. Finału WOŚP znalazły się w czterech miejscach. Są to Termy Solankowe Bolesławiec, Bolesławiecki Park Wodny ORKA, Kino Forum i Pizza Tomato w Tomaszowie Bolesławieckim. Organizatorem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu jest Młodzieżowa Rada Miasta przy wsparciu Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. O szczegółach działań Sztabu czytajcie na www.facebook.com/bolesławiec.wosp

Ramowy program sceny w Orle (uwaga, organizator zastrzega możliwość zmian):

9.30 – 11.30

Rowerzyści zamieniamy kilometry na złotówki! Klub Kolarski XTRABIKE Bolesławiec

11.30-11.40

Duet Wiktoria Szczepańska (17)

Daria Konefał (17)

11.40-11.50

Alicja Skiba (18) vocal

Łukasz Pałucki (19) gitara

11.50-12.00

Katarzyna Dolecka (16)

Izabela Dolecka (41)

12.00-12.20

Chór Reemigrantów (Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół) z repertuarem polskim i bałkańskim

12.20-12.35

pracownia tańca orientalnego BOK – MCC prowadzona przez Idalię Kowarę-Schmidt piękne, barwne stroje, porywająca muzyka oraz pełne wdzięku i gracji tancerki to dziewczyny tańczące w pracowni tańca orientalnego

12.40-12.55

Chór Synkopa 2 (I LO)

13.00–13.15

Vocal Magdalena Ganowska

Vocal Elisa Laudani

Vocal Julia Kwiatkowska

13.15-13.30

Zespół tańca hip-hop Canon

13.35-14.00

Vocal Eliza Sondaj

Pracownia wokalna Barbary Lendzian

14.15-14.45

Zespół May the Force

15.00-15.30

Metalion jest legnicka grupą heavy metalową. Od samego początku zespół tworzą obecni gitarzyści Adam Pikulicki i Marek Chłopicki, a także perkusista Tomek Rakowski. W 2017r. do zespołu dołączył Lechu Carbuch na wokalu i Piotr Porada na gitarze basowej.
Gramy to co mamy w serduchach, a nasza muzyka jest dla nas wszystkich co chcemy przekazać słuchaczom.

15.45-16.15

HOLOGRAUST – zwycięzca przeglądu Hard-Core Festiwal 2012

16.30-17.00

SOAP – rock alternatywny (Jelenia Góra, Polska)
Nie mają snapchata. Nie mają tweetera. Nie mają instagrama. Ale za to grają alternatywę. Przebyli przez grunge, punka i rocka, by grać zwyczajnie, czyli po swojemu.

17.00-17.15

Vocal Karolina Grodzicka

Studentka II roku kosmetologii. Jej pasją jest muzyka i to właśnie z nią chce związać swoje życie. Od niedawna gra na ukulele i pomimo że gra stosunkowo krótko to nie wyobraża sobie już bez tego żyć. Poznaliście ją na tegorocznym bluesie!

17.15-17.45

The Loopers – niezwykle utalentowane muzyczne trio w skład którego wchodzą Monika szalenie utalentowana wokalistka z ogromną skalą i potencjałem głosu, Robert multiinstrumentalista i charyzmatyczny wokalista z wielkim doświadczeniem i obyciem ze sceną oraz dj Konrad ex członek formacji SUMPTUASTIC.

17.45-18.15

Licytacja!

18.15-19.00

Tomek Wachnowski – Twórca „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”. „Raport z Aleppo”, to zapowiedź nowej płyty

19.00-19.30

Licytacja!

19.30-20.00

Nocne Boogie to brudne, garażowe brzmienie, wybuchowa mikstura przyprawiona surowym Rock’n’Rollem, Bluesem, ostrym Boogie z akcentami Hard i Punk Rocka. Od lat „robimy swoje”, nie oglądając się na trendy i mody, czerpiąc inspirację z niedoścignionych wzorów takich, jak: Double Trouble, Ramones, ZZ Top, AC/DC, a także bluesowych i punkowych weteranów, czy nieśmiertelnych Rolling Stones. NOCNE BOOGIE było i jest zespołem amatorskim, nie żyjemy z muzyki. Jest ona jednak naszą pasją.

20.10-20.55

Obstawa Prezydenta to blues-rockandrollowy zespół muzyczny. Istnieje od 1986 roku i pochodzi z Bolesławca. Na koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też i piosenki takich wykonawców jak : Rolling Stones, Blues Brothers, Chuck Barry. Obstawę można usłyszeć i zobaczyć w małych klubach muzycznych jak i podczas dużych festiwali, na zlotach motocykli, imprezach plenerowych.

Są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”.

21.00

Światełko!

Grają z nami:

Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Blues nad Bobrem:

Dzień finału 14.01.2018 r. od godz. 15.00

Koncert dla WOŚP w Teatrze Starym, wystąpią:

uczestnicy zajęć tanecznych, wokalnych i teatralnych MDK
im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu
Szkoła Tańca Orientalnego i Flamenco TIERRA FLAMENCA
wokaliści Pracowni Autorskiej ALEKSANDRY SOZAŃSKIEJ-KUT
SZKOŁA TAŃCA BERNARD LEWANDOWSKI
ZBIGNIEW SĘK
POP & THE
ERROR CODE
Prowadzenie: Jerzy Pietrzak
Na miejscu kawiarenka oraz aukcje.

Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu:

Dzień finału 14.01.2018 r.

Serdecznie zapraszamy na “Dzień z pupilem” do Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych startujemy od godz. 13.00 do 17.00

W programie:

* diagnostyka zwierząt aparatem USG

* SPA dla pupila: strzyżenie, przycinanie pazurów

* porady weterynaryjne

* mini ZOO

* sesja zdjęciowa z pupilem w profesjonalnym atelier

BKS Bolesławiec – WOŚPowy turniej piłkarski:

Dzień finału 14.01.2018 r.

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1od godz. 9.30 do 18.00

W turnieju udział wezmą:

Football Academy, COMT Bolesławiec, Nysa Zgorzelec, Lotnik Jeżów Sudecki, UKS Gryfów Śląski, Szprotawa, Gryfów, BKS Bolesławiec.

Na miejscu kawiarenka i grill.

BC Rally Team – Rajdowy WOŚP:

Dzień finału 14.01.2018 r.

Plac Piłsudskiego (parking przed kinem forum) od godz. 10.00 do 14.00. Bolesławieccy rajdowcy przygotowali dla mieszkańców pokazy jazdy autem rajdowym oraz możliwość przejazdu profesjonalny autem rajdowym.

*organizatorzy zastrzegają sobie praw do ewentualnych zmian w programie

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites