Wykorzystał znalezioną kartę płatniczą

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bolesławca, który znalazł kartę płatniczą i 10-krotnie się nią posłużył dokonując zakupów na łączną kwotę ponad 360 zł. Mężczyzna będzie teraz sądzony za 11 zarzutów. A w związku z tym, że jest recydywistą, to grozić mu będzie kara więzienia do 15 lat.

Znalazł kartę płatniczą i potraktował jak swoją własność, odpowie za przywłaszczenie i włamania na konto.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie karty płatniczej i przy jej użyciu 10-krotne włamanie na konto. Zatrzymany to recydywista, może mu grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili i zatrzymali sprawcę przywłaszczenia karty płatniczej oraz jej 10-krotnego użycia włamując się na konto pokrzywdzonego.

Z ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mieszkaniec Bolesławca znalazł kartę na parkingu przy jednym z marketów. W ciągu kilku godzin użył cudzej karty płacąc za swoje zakupy. Łącznie podejrzany dokonał 10 transakcji na łączną kwotę ponad 360 złotych. Dwóch ostatnich płatności dokonał wspólnie z 19-letnim kolegą, który odpowie za dokonanie 2 kradzieży z włamaniem.

30-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów, przywłaszczenie karty płatniczej oraz 10 zarzutów włamania do systemu bankowego i kradzież pieniędzy na kwotę ponad 360 złotych.
Zatrzymany to recydywista, dlatego może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci przypominają aby być bardzo ostrożnym korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites