Wyrywał torebki

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 18-letniego bandytę, który jadąc rowerem wyrywał starszym kobietom torebki. W czterech takich kradzieżach ograbił kobiety na ok. 2 tys. zł. Po zatrzymaniu okazało się, że ten mieszkaniec powiatu bolesławieckiego powinien przebywać w zakładzie poprawczym, do którego nie wrócił po wyjściu na przepustkę. Teraz grozić mu będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Jadąc rowerem, wyrywał osobom starszym torebki. Został zatrzymany.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież damskich torebek na tzw. „wyrwę”. Jego postawa była rażąca – aż czterokrotnie dopuścił się takiego czynu, w przeciągu 3 dni na szkodę osób starszych. Ponadto okazało się, że figuruje jako osoba poszukiwana, gdyż nie stawił się w wyznaczonym terminie z przepustki do zakładu poprawczego. Teraz przebywając w ośrodku będzie oczekiwał na wyrok sądu za kradzieże.

Na terenie Bolesławca w krótkich odstępach czasu dochodziło do kilku kradzieży na tzw. wyrwę. Kierujący rowerem obserwował idące ulicą starsze kobiety, po czym podjeżdżał do nich, wyrywał im z rąk torebki i odjeżdżał. W ten sposób pokrzywdzone traciły między innymi portfele z pieniędzmi, karty płatnicze, dokumenty, telefony komórkowe oraz klucze. Złodziej okradł 4 osoby.

Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery. Nad sprawą pracowali bolesławieccy mundurowi, którzy na podstawie wnikliwej analizy zgłoszeń oraz pracy operacyjnej trafili na trop 18-letniego złodzieja, mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Zatrzymanie jego nie należało do łatwych, gdyż mężczyzna widząc policjantów zaczął uciekać, a później stawiać opór. Funkcjonariusze po chwili już ujęli sprawcę.

Ustalono, że w sumie naraził pokrzywdzone na straty sięgające prawie 2 tys. złotych. W trakcie czynności okazało się, że szukała go nie tylko policja – 18-latek nie stawił się w wyznaczonym terminie z przepustki do zakładu poprawczego. Po zarzutach został doprowadzony przez funkcjonariuszy do ośrodka, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Wkrótce odpowie także przed sądem za przestępstwa i wykroczenia przeciwko mieniu. Grozi mu zgodnie z kodeksem karnym do 5 lat pozbawiania wolności, zaś kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywnę.

Sprawa jest rozwojowa, gdyż policja sprawdza czy zatrzymany dodatkowo używał skradzionych kart płatniczych.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites