Wystawa Jadwigi Maryniak

W galerii “W sam raz” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury czynna jest wystawa malarstwa i rzeźby zmarłej uczestniczki warsztatów plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jadwigi Maryniak. Wystawa prezentuje jej akwarele, malarstwo na płótnie i ceramiczne rzeźby. Ekspozycja czynna będzie do końca maja.

Komunikat BOK MCC:

W niedzielne popołudnie, 24 kwietnia w galerii „W sam raz” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Maryniak – uczestniczki warsztatów malarskich prowadzonych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu.

Na uroczystym otwarciu gości przywitali kolejno: z ramienia Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki Katarzyna Zarówny, instruktor warsztatów malarskich UTW Katarzyna Sas i przedstawicielka bolesławieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wiesława Olczyk, a także syn Pani Jadwigi – Paweł Maryniak. Wzruszające przemówienie o twórczości Jadwigi Maryniak, Katarzyny Sas i Wiesławy Olczyk dopełniła projekcja zdjęć upamiętniających twórczą drogę życia autorki wystawy, którą dzieliła z pozostałymi słuchaczkami UTW.

W przestronnym wnętrzu galerii „W sam raz” zaprezentowane zostały akwarele, malarstwo na płótnie oraz rzeźby ceramiczne autorki. Przybyła publiczność, rodzina zmarłej artystki i przyjaciele, przy utworach muzycznych Andrea Bocelli, jednego z ulubionych kompozytorów Pani Jadwigi, mogli zaznajomić się i odkryć na nowo jej talent artystyczny, który szlifowała w ostatnim etapie swojego życia.

Sama Jadwiga Maryniak wyrażała swój stosunek do sztuki w następujący sposób:

” Na spełnienie marzeń trzeba nieraz długo czekać, a mimo to warto mieć marzenia…

W moim życiu zawsze była tęsknota za realizacją siebie w malarstwie. Lata szkolne to trochę nagród, dyplomów za ciekawe prace plastyczne, a potem długa przerwa. Wypełniła ją praca zawodowa i tylko sporadyczne malowanie. Kiedy koleżanki z pracy zastanawiały się, co będą robić na emeryturze, ja zawsze wiedziałam – będę malować!

Książki i wydawnictwa z różnych dziedzin sztuki długo były moimi przewodnikami, ale dopiero wstąpienie na UTW okazało się tym momentem, w którym spełniły się moje marzenia. To tu poznaję tajniki malarstwa, początkowo pod kierunkiem Joanny Mysłek – Michnowskiej, a obecnie Katarzyny Sas. Malarstwo, rysunek, batik, witraże, a nawet rzeźba – wszystkie te zajęcia rozwijają mnie wewnętrznie, pozwalają na wykorzystanie umiejętności, a praca wyzwala energię, która daje radość tworzenia.”

Wystawa czynna będzie do końca maja.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites