Wystawa w Chojnowie

W Chojnowie w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się dzisiaj wernisaż dzieł uczestniczek pracowni tkaniny artystycznej Teresy Olszewskiej-Bancewicz z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Wystawa w Chojnowie nosi tytuł “Rafi” i nawiązuje do autorskiej techniki pani Teresy, która polega na wykorzystaniu odpadów tekstylnych przez odpowiednie ułożenie z nich określonych motywów.

Komunikat BOK MCC:

Miło nam poinformować, że prace uczestniczek pracowni tkaniny artystycznej prowadzonej przez Teresę Olszewską-Bancewicz w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki, po raz kolejny, zostaną zaprezentowane poza murami naszego ośrodka. Tym razem eksponowane będą w Chojnowie. Już jutro, 7 września o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się wernisaż wystawy pn. „RAFI”. Serdecznie zapraszamy.

Tytuł wystawy nawiązuje do autorskiej techniki Pani Teresy, w której zostały wykonane eksponowane tkaniny. Artystka nazwała tę technikę od greckiego słowa rafi – szyć. Wpisuje się ona w filozofię „3R” (REDUCE, REUSE, RECYCLE) i polega na wykorzystaniu odpadów tekstylnych poprzez odpowiednie ułożenie z nich danego motywu, przedstawienia czy kompozycji. Poszczególne kawałki materiałów plisuje się, następnie zszywa kawałek po kawałku na wcześniej przygotowanym płótnie. To niezwykle czasochłonne zajęcie daje niesamowite efekty, obok których nie można przejść obojętnie. Oczarowany kunsztem tekstylnych prac Dyrektor MOKiS-u Stanisław Horodecki, zaprosił naszą grupę na wystawę do Chojnowa.

Autorkami prac są: Teresa Olszewska-Bancewicz, Ewa Szostak, Zofia Mikołajewicz, Ewa Wojciechowska, Barbara Pankowska, Krystyna Borek, Teresa Kicińska, Irena Pankiewicz, Marta Długoszewska i Krystyna Pasierb.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites