Zabezpiecz swoją działkę na zimę!

Sezon działkowcy definitywnie się kończy i trzeba mieć na uwadze to, że działkę, a szczególnie altankę i komórki na narzędzie trzeba na zimę zabezpieczyć przed złodziejami. Bardziej wartościowych narzędzi nie należy pozostawiać na działce. Natomiast to, co się zostawiło najlepiej oznaczyć i sfotografować, by w razie kradzieży móc rozpoznać.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Zabezpiecz swoją działkę na zimę.

Kończy się sezon działkowy. Bolesławeccy policjanci przypominją aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.

W okresie jesienno-zimowym złodzieje wykorzystują małą aktywność działkowców i bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe rzeczy.

Przypominamy, że najważniejsze jest właściwe zabezpieczenie swojej własności, ponieważ to najlepiej uchroni przed ryzykiem stania się ofiarą przestępstwa. Policjanci w codziennej służbie podejmują działania mające na celu ograniczanie tych zjawisk, jednak najważniejsze jest zaangażowania samych działkowców w bezpieczeństwo swojego mienia.

Aby Twoja działka była bezpieczna, Pamiętaj!

1) Wartościowe przedmioty (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, czy agregaty) najlepiej nie zostawiać na działce.

2) Zachowaj dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.

3 ) Altankę lub działkowy domek zabezpiecz tak, jak własne mieszkanie- zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei.

4) Stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. Kilkumiesięczną nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.

5) Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.

6) O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje.

7) Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym mamy swoją działkę.

KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites