Zabezpieczenie roweru

Sezon letni sprzyja używaniu rowerów. A to wiąże się z nasileniem przypadków kradzieży rowerów. Policja apeluje więc do rowerzystów o zadbanie o swoje jednoślady. Przede wszystkim trzeba więc pamiętać o zapinaniu roweru ramą do odpowiednich stojaków. Dobrze jest też mieć spisane numery ramy i innego osprzętu oraz posiadać ich fotografie.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

W trosce o swój rower.

Jesteś właścicielem jednośladu – pamiętaj aby zabezpieczyć go przed złodziejem oraz posiadać istotne informację umożliwiające jego identyfikację.

Sezon rowerowy trwa dlatego bolesławiecka Policja przypomina kilka ważnych informacji dotyczących jednośladów.

Rowery znikają spod sklepów, przypięte do latarni i stojaków, z piwnic ponieważ zamki były łatwą do pokonania przeszkodą. Złodzieje kradną jednoślady z balkonów, klatek schodowych bo właściciele myślą, że domofon w wejściu głównym do bloku jest wystarczającym zabezpieczeniem.

W chwili zakupu roweru powinniśmy pamiętać o właściwym do jego wartości zabezpieczeniu. Stosując dobre zabezpieczenie możemy skutecznie zniechęcić złodzieja i ograniczyć ryzyko kradzieży. Pozostawiając rower nawet na krótką chwilę powinniśmy stosować odpowiednie zapięcie.

Ponadto każdy właściciel powinien mieć wiedzę co do cech charakteryzujących jego mienie. Bardzo istotne jest posiadanie szczegółowych danych roweru, które ułatwią identyfikację:

-numer ramy,

-rodzaj i nazwę osprzętu w jaki wyposażony jest rower,

-zdjęcia jednośladu.

Oficer Prasowy KPP Bolesławiec
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites